TR | EN

Basında Biz

Geri Dön

Akşam Gazete

Afgan yatırımcı konuta 'çengel' attı

Afganistan merkezli Omran Holding, ilk büyük konut projesi 'Kasr-ı Ala'yı 200 milyon TL yatırımla istanbul Çengelköy'de hayata geçiriyor. Proje 2019 yılında teslim edilecek

ALTYAPI, üstyapı, eneıji, madencilik sektörlerinde faaliyet gösteren Afganistan merkezli Omran Holding, ilk büyük konut projesini İstanbul'da hayata geçiriyor. Çengelköy'deki 200 milyon TL yatırım değerine sahip 'Kasr-ı Âlâ'nın, 2019 yılı ağustos ayında teslim edilmesi planlanıyor.Türkiye pazarında büyüme kararı alan Omran Holding, önümüzdeki dönemde de Boğaz hattında büyümeyi planlıyor.

TÜRKİYE'DE BÜYÜME KARAR

Türkiye ekonomisine güvenerek yatırım kararı alan Omran İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmad Salehi, "Farklı ülkelerde inşaat, enerji gibi pek çok alanda yer alan Omran Holding olarak Türkiye pazarında da büyüme kararı aldık. Omran Holding, 2004'te Afganistan'da kuruldu. Bugüne kadar pek çok ülkede 110'un üzerinde proje hayata geçirdi" dedi. Omran İnşaat Genel Müdürü Ergin Bayram ise bölgede bu sene başlayacak başka projelerinin de olacağını söyledi. 

Daireler 1 milyon TL'den başlıyor TOKAM 75 dairenin bulunduğu proje, 6 bin metrekare alan üzerinde inşa ediliyor. 5 blokta 2+1,3+1,4+1 ve çatı ile bahçe dublekslerden oluşan ve daire büyüklükleri ise 80 metrekare ila 300 metrekare arasında değişiyor. Projede daire fiyatları 1 milyon TL'den başlıyor ve lansmana özel yüzde 15 indirim uygulanıyor.

Copyright © 2018 Omran A.Ş.