TR | EN

Basında Biz

Geri Dön

Karar Gazete

Boğaz'a Afgan yatırımı

İstanbul Boğazı'na yabana ilgisi sürüyor. Afganistan merkezli Omran Holding, Çengelköy'de Kasr-ı Ala projesine başladı. En küçük 1 +1 dairelerin 1 milyon liradan başladığı projede 4+1'lerin fiyatı 2.5 milyona yükseliyor. 200 milyon lira yatırım değerine sahip konutlar 2019 yılında teslim edilecek.

Afganistan merkezli Omran Holding, Türkiye konut pazarına Çengelköy'den girdi. Bölgede 200 milyon liralık bir yatırımla 75 konutluk Kasr-ı Âlâ projesinin yapımına başlayan şirket, projeyi 2019 yılında teslim edecek. Ailelere yönelik konutların yer aldığı projede metrekare fiyatı 12 bin 500 TL'den, 2+1 dairelerin satış fiyatı ise 1 milyon TL'den başlıyor. Proje geliştirmesi Bekataş Yapı AŞ tarafından yapılan ve Omran Holding çatısı altında faaliyet gösteren Omran inşaat tarafından inşa edilecek Kasr-ı Âlâ, Çengelköy'ün merkezinde 6 bin metrekare alan üzerinde hayat buluyor.

Kasr-ı Âlâ projesinin satışa çıkması nedeniyle yapılan basın toplantısında konuşan Omran inşaat AŞ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmad Salehi, Türkiye ekonomisine güvenerek ülkede yatırım kararı aldıklarını söyledi. Salehi "Farklı ülkelerde inşaat, enerji gibi pek çok alanda faaliyetleri bulunan Omran Holding olarak Türkiye pazarında da büyüme kararı aldık. Omran Holding, mühendislik ve danışmanlık hizmeti vermek amacıyla 2004 yılında Afganistan'da kuruldu. Altyapı, üstyapı, enerji, madencilik projelerindeki başarılı işlere imza atan şirket, 2010 yılında bünyesindeki diğer şirketlerle beraber holdingleşerek hali hazırda devam eden projelerinin yanı sıra Kasr-ı Ala konut projesinde 3+1 daireler 1.6 milyon liradan başlıyor.

Pek çok ülkede 110'nun üzerinde projeyi tamamlayarak teslim etti. Şimdi de Türkiye'de projeler inşa etmek üzere faaliyetlere başladık" dedi.

Türkiye'deki inşaat faaliyetlerini yürütmek üzere kurulan Omran inşaat hakkında bilgi veren Omran inşaat Genel Müdürü Ergin Bayram ise şunları söyledi: "Türkiye'de büyüme kararı alan Omran Holding, inşaat faaliyetlerini yürütmek amacıyla Omran Inşaat'ı bünyesine kattı. Özellikle Çengelköy'de bu proje dışında yapacağımız 2 proje daha var. Böylece 3 projede 550 daire sayısına ulaşacağız. Bu projeler için 600 -700 milyon liralık bir yatırım öngörüyoruz" açıklamasını yaptı

 LANSMANDA YÜZDE 15 İNDİRİM

Az katlı Kasr-ıÂlâ' ile ilgili bilgi veren Omran Holding Satış ve Pazarlama Müdürü Salih Yeşilyurt projenin 200 milyon TL yatırımla hayata geçtiğini söyledi. Yeşilyurt "Aile yaşamına uygun olarak planlanan ve 75 dairenin bulunduğu proje 5 blokta 2+1,3+1, 4+1 ve çatı ile bahçe dublekslerden oluşuyor.

Daire büyüklükleri ise 80 metrekare ile 300 metrekare arasında değişen projemizi lansmana özel yüzde 15 indirimle satışa sunuyoruz. Proje de 2+1 daire fiyatları ise 1 milyon TLden, 3+1 daireler 1 milyon 600 bin TL, 4+1 daireler ise 2 milyon 500 bin TL başlıyor. Şirket bünyesinde ödeme kolaylıkları bulunduğu gibi, ileri dönemde banka kredisi kullanma imkanı da sunuyor olacağız" diye konuştu

Copyright © 2018 Omran A.Ş.