TR | EN

Basında Biz

Geri Dön

Diriliş Postası Gazete

'Kasr-ı Alâ' ile konuta el attı

Afganistan kökenli Omran Holding Çengelköy'de hayata geçirdiği lüks konut projesi 'Kasr-ı Âlâ' ile konut sektörüne girdi. Aile yaşamına uygun olarak planlanan lüks yaşam projesi Kasr-ı Alâ'nın, 2019 yılı Ağustos ayında teslim edilmesi planlanıyor.

200 milyon yatırım değeri olan proje 75 adet boğazı gören konuttan oluşuyor.6 bin metrekare alan üzerinde yükselen 'Kasr-ı Âlâ' da 2+1 dairelerin fiyatı 1 milyon TL'den başlıyor. Lansmana özel yüzde 15 indirim ve ödeme kolaylığı sağlanıyor.

TÜRKİYE'DE BÜYÜYECEK

Türkiye ekonomisine güvenerek ülkede yatırım kararı alan Omran İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmad Salehi, "Farklı ülkelerde Omran İnşaat Genel Müdürü Ergin Bayram inşaat, enerji gibi pek çok alanda faaliyetleri bulunan Omran Holding olarak Türkiye pazarında da büyüme kararı aldık. Omran Holding, mühendislik ve danışmanlık hizmeti vermek amacıyla 2004 yılında Afganistan'da kuruldu. Altyapı, üstyapı, enerji, madencilik projelerindeki başarılı işlere imza atan şirket, 2010 yılında bünyesindeki diğer şirketlerle beraber holdingleşerek hâli hazırda devam eden projelerinin yanı sıra pek çok ülkede 110'nun üzerinde projeyi tamamlayarak teslim etti. Şimdi de Türkiye'de projeler inşa etmek üzere faaliyetlere başladık" dedi.

Omran İnşaat Genel Müdürü Ergin Bayram, "Türkiye'de büyüme kararı alan Omran Holding, inşaat faaliyetlerini yürütmek amacıyla Omran Inşaat'ı bünyesine kattı. Omran İnşaat, kentsel dönüşüm, lüks konut üretimi üzerine yoğunlaşmak üzere 2014 yılında Türkiye'de faaliyete başladı.

Gerçekleştirdiği yüksek ihracat ile Türk malzemelerinin dünyada hak ettiği değeri bulmasına yardımcı olmaya devam eden Omran İnşaat'ın Türkiye'de hayata geçirdiği ilk konsept projeside 'Kasr-ı Âlâ' adıyla hayat buluyor. Bundan sonra bölgede bu sene başlayacağımız 2 projemiz daha var. Toplamda 700 milyon TL yatırım yapacağız. Lüks projelerimizde 'Kasr-ı Âla' markasıyla büyüyeceğiz." açıklamasını yaptı.

Copyright © 2018 Omran A.Ş.