TR | EN

Basında Biz

Geri Dön

Milliyet Gazete

LÜKS PROJELERLE 'BOĞAZ'A GELDİ

EKONOMİ SERVİSİ

OMRAN Holding bünyesinde yer alan ve 2014'te Türkiye pazarına giren Omran İnşaat, ilk konut projesini İstanbul Çengelköy'de hayata geçiriyor. Omran Holding, Çengelköy, Üsküdar ve Beykoz başta olmak üzere Boğaz hattında lüks konut projeleri hayata geçirmeyi hedefliyor. Proje geliştirmesi Bekataş Yapı A.Ş. tarafından yapılan ve Omran İnşaat tarafından İnşa edilecek olan lüks konut projesi 'Kası-ı Âlâ' ise 6 bin metrekare alan üzerinde 75 daireden oluşuyor. 200 milyon lira yatının değeri olan projenin, 2019 yılı ağustos ayında teslim edilmesi planlanıyor. Projede konut fiyatları 1 milyon liradan başlarken, peşin alımlarda lansman dönemi boyunca yüzde 15 indirim yapılıyor. Omran İnşaat A.Ş. Yönetim Kumlu Başkan Yardımcısı Ahmad Salehi, "Türkiye ekonomisine güvenerek ülkede yatırını kararı aldıklarını söyledi.

'Güvenimiz tam'

Salehi, "Farklı ülkelerde inşaat, enerji gibi pek çok alanda faaliyetleri bulunan Omran Holding olarak Türkiye pazarında da büyüme karar aldık. 2010'da bünyesindeki diğer şirketlerle holdingleşerek hali hazırda devam edeli projelerinin yanısıra pek çok ülkede 110'nun üzerinde projeyi tamamladık" dedi. 

Omran İnşaat Genel Müdürü Ergin Bayram ise, gerçekleştirdikleri yüksek ihracat ile Türk malzemelerinin dünyada hakettiği değeri bulmasına yardımcı olmaya devam ettiklerini, lüks yaşam alanları inşasının 'Kasr-ı? markasıyla büyüyeceğini ifade etti.

Copyright © 2018 Omran A.Ş.