TR | EN

Basında Biz

Geri Dön

Vatan Gazete

Kabil'den Çengelköy'e

Afganistan merkezli Omran Holding, Türkiye'de 200 milyon liralık yatırım yapacak. Çengelköy'de 75 daireden oluşan Kasr-ı Âlâ projesini hayata geçirecek şirket, aynı markayla yeni projeler inşa edecek

ALTYAPI, üstyapı, enerji, madencilik alanlarında faaliyet gösteren Afganistan merkezli Omran Holding, Türkiye'de 200 milyon liralık gayrimenkul yatınım yapacak. İstanbul Çengelköy'de hayata geçecek Kasr-ı Âlâ adındaki proje, 75 daireden oluşacak. Proje geliştirmesi Bekataş Yapı tarafından yapılan ve Omran İnşaat tarafından inşa edilecek olan lüks konut projesi, 6 bin metrekare alan üzerinde geliştirilecek. Projenin, Ağustos 2019'da teslim edilmesi planlanıyor.

Omran İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmad Salehi, farklı ülkelerde inşaat, enerji gibi pek çok alanda faaliyetleri bulunan Omran Holding olarak Türkiye pazarında da büyüme kararı aldıklarını belirterek, "Omran Holding, mühendislik ve danışmanlık hizmeti vermek amacıyla 2004'te Afganistan'da kuruldu. Altyapı, üstyapı, enerji, madencilik projelerinde başarılı işlere imza atan şirket, 2010'da holdingleşti. Bu dönemde devam eden projelerinin yanı sıra pek çok ülkede 110'nun üzerinde projeyi tamamlayarak teslim etti. Şimdi de Türkiye'de projeler inşa etmek üzere faaliyete başladık" diye konuştu. 

YENİ PROJELER GELECEK 

OMRAN İnşaat Genel Müdürü Ergin Bayram da inşaat kentsel dönüşüm, lüks konut üretimi üzerine yoğunlaşmak üzere 2014'te Türkiye faliyete başladıklarını belirterek, "Omran İnşaat ın Türkiye’de hayata geçirdiği projesi Kasr-ı Alâ adıyla hayat buluyor. Bölgede başlayacağımız başka projelerimiz de olacak. Lüks yaşam alanları inşa edeceğiz ve 'Kasr-ı markasıyla büyüyeceğiz dedi.

Az katlı butik proje

Az katlı butik bir proje olarak inşa edilen Kasr-ı Âlâ ile ilgili bilgi veren Omran Holding Satış ve Pazarlama Müdürü Salih Yeşilyurt, projenin 200 milyon TL yatırımla hayata geçtiğini söyledi. Yeşilyurt, şunları söyledi: "5 blokta 2+1, 3+1, 4+1 ve çatı ile bahçe dublekslerden oluşan ve daire büyüklükleri 80 ile 300 metrekare arasında değişen projemizi lansmana özel yüzde 15 indirimle satışa sunuyoruz. Metrekare fiyatları 12 bin 500 TL'den, daire fiyatları 1 milyon TL'den başlıyor."

Copyright © 2018 Omran A.Ş.